fbpx

FAQ

A) RECIPROC®

1. Dlaczego system RECIPROC® jest tak wyjątkowy?

System RECIPROC® daje możliwość maszynowego opracowania większości kanałów korzeniowych tylko jednym instrumentem.

W większości przypadków można wyeliminować konieczność wstępnej, ręcznej instrumentalizacji kanału.  Ryzyko złamania instrumentu w kanale korzeniowym jest zminimalizowane dzięki wprowadzeniu ruchów oscylacyjnych.

Opracowanie kanału korzeniowego systemem RECIPROC® jest proste w porównaniu z innymi systemami mechanicznymi.

2. Czy system RECIPROC® jest również skierowany do użytkowników, którzy wcześniej nie pracowali żadnym systemem maszynowym?

Tak. System RECIPROC® jest skierowany do wszystkich użytkowników.  Lekarze wcześniej nie pracujący systemami maszynowymi nie powinni mieć problemów, gdyż jest to system prosty w obsłudze i łatwy do nauczenia.  Doświadczeni użytkownicy mogą się przekonać, że jest to system szybszy od pozostałych.

3. Ile razy można użyć jeden instrument RECIPROC®?

Jeden instrument RECIPROC® zastępuje użycie trzech do pięciu instrumentów maszynowych w innych systemach.  Instrumenty RECIPROC® są przeznaczone do opracowania jednego systemu korzeniowego – maksymalnie jeden ząb trzonowy.  Jeżeli instrument jest poddany dużym obciążeniom, np. bardzo zakrzywiony, bardzo wąski lub zobliterowany kanał korzeniowy, może zajść potrzeba wcześniejszej wymiany instrumentu na nowy.  Takie same zasady użytkowania dotyczą wszystkich dostępnych systemów maszynowych.  Ponadto, konieczne jest stałe monitorowanie zużycia instrumentu.  Jeżeli instrument nosi znamiona zużycia, należy go wymienić na nowy.

4. Czy prostota systemu RECIPROC® ma wpływ na jakość opracowania kanału?

Nie.  Opracowanie kanału korzeniowego tylko jednym instrumentem nie ma wpływu na jakość opracowania, a w większości przypadków pozwala na eliminację wstępnej, ręcznej instrumentalizacji kanału.

5. Czy instrumenty RECIPROC® powinny być czyszczone/sterylizowane przed użyciem?

Nie.  Instrumenty RECIPROC® są zapakowane w sterylnie zamknięte listki i nie wymagają dodatkowej sterylizacji przed użyciem.

6. Dlaczego instrumenty RECIPROC® są przeznaczone do jednorazowego użycia?

System RECIPROC® został stworzony z myślą o wygodzie użytkownika.  Instrumenty  pakowane w sterylne listki są gotowe do natychmiastowego użycia i wyrzucenia po zużyciu – to znacznie poprawia efektywność pracy oraz redukuje ryzyko zakażenia personelu oraz zakażenia krzyżowego.

Jeden instrument RECIPROC® zastępuje kilka instrumentów ręcznych i maszynowych używanych przy tradycyjnym opracowaniu kanału korzeniowego, dlatego jest on poddany większym przeciążeniom.  Zmęczenie materiału jest częstym powodem złamania instrumentu.  Dlatego jeden instrument RECIPROC® może być użyty do opracowania maksymalnie jednego zęba trzonowego, co znacznie ogranicza ryzyko złamania.

Plastikowa obwódka umieszczona na uchwycie instrumentu pęcznieje po sterylizacji instrumentu uniemożliwiając jego ponowne użytkowanie.

 

Drukuj

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net
Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików.
Dowiedz się więcej OK

Zaloguj się do konta