fbpx

Instrumenty RECIPROC

Instrumenty RECIPROC®  to wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w endodoncji. Zostały one specjalnie zaprojektowane tak aby pracować w trybie ruchu oscylacyjnego (wzajemnie przeciwstawne obroty pilnika w lewo i w prawo). Dzięki tym ruchom ryzyko zablokowania się lub złamania pilnika w kanale jest zminimalizowane.

W systemie RECIPROC® dostępne są trzy rozmiary instrumentu - wybór rozmiaru uzależniony jest od wielkości opracowywanego kanału:

R25 (czerwony) - odpowiedni dla większości kanałów - opracowuje kanał o wielkości ISO 25 ze zbieżnością .08 na odcinku pierwszych kilku milimetrów.

R40 (czarny) - dla kanałów średnio-szerokich, opracowuje kanał o wielkości ISO 40 ze zbieżnością .06 na odcinku pierwszych kilku milimetrów.

R50 (żółty) - dla kanałów bardzo szerokich, opracowuje kanał o wielkości ISO 50 ze zbieżnością .05 na odcinku pierwszych kilku milimetrów.

Wszystkie pilniki występują w długościach: 21, 25 lub 31 mm.

Instrumenty dostępne są w sterylnych opakowaniach (blistrach) pakowane po 4 lub 6 sztuk.

W opakowaniach po 4 sztuki dostępne są pilniki R25 lub asortyment 2x R25, 1x R40, 1x R50 dla danej długości.

W opakowaniach po 6 sztuk można nabyć pilniki jednego rozmiaru R25, R40, R50 dla danej długości. Dostępny jest również asortyment: 3x R40 + 3x R50.

  Technologiamwire 

Instrumenty RECIPROC® wytwarzane są przy użyciu innowacyjnej obróbki termicznej ze specjalnego materiału NiTi - M-Wire®. Materiał ten zapewnia większą odporność na zmęczenie materiału oraz lepszą elastyczność w porównaniu do tradycyjnych instrumentów NiTi. 

Zaletą nowego kształtu części roboczej pilnika jest wysoka zdolność do odprowadzenia zebranej zębiny z kanału. Instrumenty te cechuje również lepsze, bardziej osiowe, prowadzenie w kanale – dzięki czemu nie ma konieczności wstępnego opracowania kanału innymi pilnikami.

 

rec_tip Nie tnąca końcówka instrumentu.

 

recip_qsPrzekrój poprzeczny instrumentu w kształcie litery S.

 

Dalsze informacje na temat systemu RECIPROC®:

Wprowadzenie

Instrumenty RECIPROC

Instrumenty RECIPROC blue

Instrumenty R-PILOT

Urządzenia i akcesoria do systemu RECIPROC

Sposób użycia

Powtórne leczenie endo

Filmy szkoleniowe

Materiały do pobrania

Drukuj

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net
Ta witryna używa plików cookie. Kontynuując jej przeglądanie, wyrażasz zgodę na używanie przez nas tych plików.
Dowiedz się więcej OK

Zaloguj się do konta